AHD Güvenlik Kamera Sistemi

AHD güvenlik kamera sistemi, eski analog kameralar ile yeni güvenlik kamera sistemlerini, bir arada kullanmak için tasarlanmıştır.

Analog sistem TVL olarak bilinen görüntü kalitesine sahiptir. TVL güvenlik kameraların görüntü kalitesi, HD sistem kameralar ile kıyaslandığında aşırı derece netlik farkı olduğu, ortaya çıkıyor.

Görüntü Netliği Adli Olaylarda Önemli

Ülkemizde hala nadiren de olsa hala analog güvenlik kamera sistemleri satılmaktadır. Fiyatı çok düşük olan analog sistem güvenlik kameraları mat bir görüntü sunar. Analog güvenlik kameralarının kayıt ettiği hırsızlık olayları, maalesef genelde aydınlatılamaz. Kolluk kuvvetleri, özellikle hırsızlık ve diğer adli vakalarda, güvenlik kamerası görüntülerinin netliğini dikkate alır. Net görüntü adli vakalarda emniyet güçlerinin olayı aydınlatmasında önemli rol oynar. Analog güvenlik kameraları bu konuda yetersiz kalmaktadır.

AHD güvenlik kamera sistemi

AHD güvenlik kamera sistemi

Analog Kameralar Antika Olacak

Güvenlik kameraları görüntülerinde ayrıntılar çok önemlidir. Analog güvenlik kameraları bu ayrıntıların görülmesini sağlayamadığı için ileri on yıllarda, eski plaklar gibi antikacıların vitrinlerini süsleyeceklerdir. Bu sebeplerle analog güvenlik kamerası almak, zor kazanılan parayı çöpe atmak gibidir.

AHD Teknolojisi Analog Altyapısını Kullanır

Analog güvenlik kameraları ile AHD güvenlik kameraları çalışma prensibi olarak aynıdır. AHD sistemler analog sistem alt yapısını kullanırlar.  AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR  kayıt cihazı ile işlenmesi esasına göre çalışır.  AHD ile analog güvenlik kamera sistemlerinin farkı ise, net ve güçlü görüntü kalitesidir.

AHD Sistemler Evdeki TV Görüntü Kalitesindedir

AHD güvenlik kamera sistemleri, HD ve Ful HD olarak neredeyse evlerde yaygın olarak izlenen, HD led TV televizyon ile aynı görüntü kalitesindedir.

Ben hem analog eski sistem, hem de HD yeni güvenlik kamera sistemlerini çalıştıracağım diyorsanız. AHD sistemler tam size göredir. AHD cihaz ile iki sistemi kolaylıkla çalıştırabilirsiniz. AHD güvenlik kameraları günümüz koşullarında en çok satılan kullanılan ve memnuniyet veren sistemlerdir. DVR cihazları, AHD, HD, IP ve analog sistemleri çalıştırır.

Analog Sistemden AHD Sisteme Geçiş

Analog güvenlik kameraları ile AHD güvenlik kameralarını birlikte kullanan son kullanıcılar, kısa sürede sistemin tamamını AHD kameralara çevirmektedirler. Fark ortadayken, analog sistemden AHD güvenlik kamera sistemine geçmek, doğal bir sonuçtur.

AHD Sistemler Güvenle Kullanılır

AHD güvenlik kamera sistemi çözünürlükleri, 1 megapikseli 720p, 1.3 megapikseli 960p, 2 megapikseli ise 1080p olarak neredeyse Ful HD, görüntü kalitesi sunmaktadır. Günümüzde AHD 2 megapiksel 1080p görüntü kalitesi yeterli olmaktadır. Fiyatları uygun olan AHD sistemler kamu, özel kurumlar, işletmeler, iş yerleri apartmanlar, siteler ve dairelerde güvenle kullanılmaktadır.

Çorlu’da faaliyet gösteren Hareketli Teknoloji firmamız, tüm AHD güvenlik kamera, alarm sistemleri, HDD disk Barkod, sistemleri satış, montaj ve servis hizmetini veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir