Çerkezköy Kapaklı İP Kamera

Çerkezköy Kapaklı İP Kamera; özellikle uzak noktaları izlemek için, İP kullanılan ve CAT6 kablo ile aktarılan kamera sistemleridir.

Her Yerden İzleyebilirsiniz

Diğer sistemler gibi ekstra kartlar, aparatlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. İp Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz her yerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA’nızdan rahatlıkla izleyebilme imkanları sunar.

Çerkezköy Kapaklı İP Kamera

Çerkezköy Kapaklı İP Kamera

IP KAMERA ÇOK KULLANILACAK

Devir internet devri. İnterneti oluşturan, internet yapan maddeler ise IP ve buna dayalı kullanılan teknolojiler. VOIP, IP Kamera, IP TV gibi teknolojiler ileride görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edilebileceğini gösteriyor. Bunun en önemli sebebi ise eskiden daha fazla para ödediğimiz ADSL, SHDLS, Metro Ethernet gibi yüksek hızlı geniş band bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlaması ve aynı süreçte de buna orantılı olarak hızlarının artmasıdır. Bu doğrultuda CCTV üreticileri, satıcı ve dağıtıcılarının da bu gelişmelere ayak uydurması zorunlu olmuştur.
İşte IP Kameralar ile ilgili bazı pazar araştırma sonuçları;

– IMS forecasts’e göre IP Kameralar yıllık $1 milyar pazar payına 2009 yılı sonuna kadar erişebilecektir.

– IDC forecasts’e göre ise Amerika’da 2009 sonuna kadar 1.6 milyon analog kameranın yerini IP Kameralar alacak ve analog kamera pazarı her yıl 4.4% oranında azalacaktır.

IP KAMERALARINI NEDEN KULLANMALIYIZ?

1- Lens ve adaptör gibi tüm aksesuarlar bir kutu içinde gelmektedir. (IP kameralar pahalı diyenlere duyurulur!)
2- Wireless kablosuz kullanma imkanı mevcuttur. (300 km’ye kadar kablosuz görüntü transferi yapılan projeler Türkiye’de bile artık hayattadır.)

3- B&C ve COAXIEL kablonun maliyeti yaklaşık 1 YTL iken IP Kameralar da kullanılan CAT5 ağ kablosu ile daha düşük maliyetler sunuyor.

4- Fiber kablo kullanma imkanı ile görüntü taşıma kapasitesi CAT-5 kablo ile maksimum 100 m iken, 11 km’ye rahatlıkla çıkabilmektedir.

5- DVR kart yada DVR server gerektirmez. Birim maliyetler bilhassa kamera sayısı az olduğu zamanlarda gayet düşmektedir.

6- Kurulumun inanılmaz kolaylığı hareketli kameraları daha çok cazipleştiriyor. 10 kameralı sistem altyapı çalışmasından sonra 10 dakikada kurulabilmektedir.

7- Bir kamerayı swich ile kanal sayısı arttırılarak, birden fazla kullanıcıya aynı anda görüntü ve ses ulaştırılabilmektedir.

8- Laptopunuza kayıt programını kurup birden çok kameranızı uzak noktadan izleyebilir, aynı anda kayıt alabilirsiniz.

DVR kartlı sistemler gibi muhakkak DVR kartın takılı olduğu makineye bağlanmanız zorunlu değildir.

9- MPEG4 teknolojisi ile son sistem sıkıştırma-depolama ve minimum kaynak tüketimi sağlanır.

10- IP Kameraların içerisinde RAM ve CPU mevcuttur. Ayrıca bir web server, bir ftp server ve bir de smtp client mevcuttur.

Bazı kameralar PPPoE client olarak ayarlanabilmektedir.

Bu tarz teknolojik özelliklerin yanında IP Kameralar tüm CCTV özelliklerini de bünyelerinde barındırabilirler.

11- IP Kameralarda tüm görüntü kameranın içinde sıkıştırılıp istemciye sıkışmış halde gönderilir.

CCTV sistemlerde ise lens ve sensör aldıkları analog görüntüyü sıkıştırma kartı olan DVR Kart’a gönderir. Kartın sıkıştırması ile görüntü internet üzerinden transfer edilebilir.

Dolayısı ile GÖRÜNTÜ KABLODA SIKIŞMAMIŞ HALDE DOLAŞMAKTADIR. Bundan dolayı IP kamera sistemlerinde kayıtta ve internete aktarılırken performans avantajı bulunur.

12- IP Kameranız internet ağınıza anında entegre olarak, hemen internetten izleme imkanını tek başına size sunabilir.

13- Mevcut bilgisayar ağına switch ile bağlanabilerek ekstra kablolama maliyetini sıfıra indirger.

14- Genişlemesi kolaydır. IP aralığınızın yettiği ve switch  port sayınız uygun olduğu sürece neredeyse sınırsız sayıda IP Kamera kurabilirsiniz.

15- İP Kamera pazarı 2005’te 435.8 milyon dolardan 2010’da 6.48 milyar dolarlık dev bir pazar halini alacaktır. (Frost & Sullivan).

16- Uzaktan ve dahili izleme+kayıt sistemlerinde en yeni teknoloji kayıtsız şartsız IP Kameradır.

17- Kullanıcı dostu ara yüz sorunsuz kurulumlar ve sıkıntısız kullanım sağlar.

18- Hareket sensörü ile hareket algılama yaptırabilir, algılanacak alanları farklı farklı tanımlayabilirsiniz.

19- İşletme ve bakım maliyeti hiç yok denecek kadar düşüktür.

20- En yüksek kalitede görüntü için CCD lensler kullanımınıza sunulmaktadır.

21- IP Kameralar ile her türlü dijital ortama kayıt tutabileceğiniz gibi, analog kayıt sistemleriniz dahi sistemle uyumludur.

22- Dilediğiniz her yerden; ister PC üzerinden, ister Laptop üzerinden, ister Cep Telefonunuz, isterseniz de PDA’nızdan sorunsuz, ek bir cihaza-karta ihtiyaç duymadan dahili ve uzaktan izleme imkanı.

23- Hırsızlığa karşı alarm sisteminizi tetikleme özelliği birçok modelde mevcuttur. Kameralar arka yüzlerinde bir röle ile donatılmış ve bu röleler hareket sensörü ile tetikleme yapabilmektedir.

Bu durumda kameranızı bir P.I.R. dedektör olarak bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

24- Üstün yazılım özellikleri vardır.

25- Hareket sensörü ile hareket anında kayıt başlatma yapabilmekte ve hatta hareket anının başı ve sonuna 8’er saniyelik önbellek görüntüsünü de ekleyebilmektedirler.

Hareketli kameralar kısacası ıp kameraların özellikleri saymakla bitmeyecek cinsten. Bundan sonra en çok kullanılacak sistemler olacağı kesin gibi görünüyor. Hareketli kamera sistemleri için 0282 726 3434 numaralı telefonumuzu arayıp daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Uzaktan Görüntüleme

-Endüstriyel alanları, fabrikaları işyerlerini, uzaktan görüntüleme. -Trafik Görüntüleme. -Bilimsel Görüntüleme. -Çevresel olayları Görüntüleme. -Bebek Bakımı.

Çerkezköy Kapaklı IP kamera güvenlik sistemleri, İP kamera sistemleri, ıp kamera, hareketli kamera, Trakya kamera güvenlik sistemleri, Trakya kamera güvenlik sitemleri, Çerkezköy kamera güvenlik sistemleri, XVR güvenlik kamera kayıt cihazı

 Güvenlik sistemleri

Kapaklı kamera güvenlik sistemleri, Çorlu kamera güvenlik sistemleri, Saray kamera güvenlik sistemleri, Vize kamera güvenlik sistemleri, Kızılpınar kamera güvenlik sistemleri, Karaağaç kamera güvenlik sistemleri, Veliköy Kamera güvenlik sistemleri, İstanbul Kamera güvenlik sistemleri, Silivri kamara güvenlik sistemleri.

Hareketli Teknoloji Güvenlik Kamera Barkot ve Alarm Sistemleri, Çerkezköy Kapaılı IP Kamera Çerkezköy Çorlu Kapaklı Saray Vize Silivri Marmaraereğlisi, Silivri, Kızılpınar, Veliköy, Velimeşe, Güvenlik Kamera Satış Servis Montaj

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir