Market Barkod Sistemleri

Market Barkod Sistemleri; Günlük hayatta kullanımı ile alışveriş ve iş ortamında büyük kolaylıklar sağlanmıştır. En önemlisi alışverişleri kolaylaştıran barkod sistemi sayesinde, ürünler barkod okuyucuya tutularak ürün fiyat girdisi otomatik bir şekilde, ekrana yansımaktadır. Bu sayede binlerce ürünü kısa sürede kasadan geçip zaman kazanabilir ve ödemenizi yapıp alışverişlerden kurtulabilirsiniz.

Market Barkod Sistemleri
Market Barkod Sistemleri

Market Barkod Sistemleri Tanımı

Marketlerde alışveriş yaptığımız AVM’lerde ve alım satımın olduğu alanlarda ürünlerin üzerindeki beyaz zemine siyah bir şekilde basılmış, çizgi ve sayılardan oluşan bir özel bir sistemdir.

Barkodların yaşamımıza getirdiği diğer bir yenilik ise, gelişen teknolojininde katkılarıyla ortaya çıkan barkod okuyuculardır.

 Barkod okuyucular sayesinde barkodlanan ürünler kolayca barkod okuyucu ile okutularak kayıt altında alınabilir. Barkod okuyucular özel olarak hazırlanmış barkot programları sayesinde kolaylıkla çalışır. Ayrıca bazı muhasebe ve satış programları ile birlikte çalışabilirler.

Barkod Numarası Nedir?

Barkodun başlangıç sayılarına  göre üretim ülkelerini de öğrenebiliriz. Örneğin: “50” sayısı ile başlayan tüm ürünler, İngiltere (United Kingdom) ürünüdür. Türkiye’nin barkod başlangıç numarası ise 869’dur. Türk ürünlerini tüketmek isteyen herkes 869 numarası ile başlayan ürünleri alabilirler.

 Barkod ürünlerin kimliği demektir, barkotsuz ürünler sağlık güvenlik ve diğer açılardan kesinlikle tüketilmemeli ve tüketilmesine engel olunmalıdır.

Barkod sistemi 1940’ların sonunda bulunmuş ve bu yıllara değin sürekli kullanılmıştır. Barkod sistemi geliştirilerek her alanda müşteriye kolaylık sağlanmıştır.

 Market barkod sistemleri sayesinde, en çok satan ürünler ve az satan ürünler rahatlıkla belirlenebilir ve güne, haftaya, aya dair dökümler rahatlıkla çıkartılabilir.

Barkotu olmayan ürünlerinde, alışveriş market ve merkezlerine kaydı mevcuttur.

Barkod Sistemleri sayesinde işletmeler ürün kontrollerinde rahat bir nefes almaktadırlar. Ürün sayılarının bilinmesi, işletmelerin ön önemli konusudur. Ürün sayılarının bilinmesi, gider ve gelir maliyet hesaplamasında ciddi önem taşır. Barkod okuyucular sayesinde ürün sayısı bilindiği için, satılan malların getirileri net hesaplanabilmektedir.

Market Barkod Sistemleri Satış Kurulum Servis

Hareketli Teknoloji Firması; Çerkezköy, Çorlu, Kapaklı, Saray, Vize, Kızılpınar, Velimeşe, Veliköy, Ergene, Silivri, Tekirdağ il ilçe ve mahallelerine, Barkot, Barkod Sistemleri Satış, montaj, Servis ve kurulumunu yapıyor. Telefon: 0282 726 35 35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.