Kapaklı Uydu Sistemleri

Kapaklı uydu sistemleri: uydu sistemleri, günümüzde en çok kullanılan uydu TV sinyallerinin alınmasını sağlayan, antenler ve cihazlarıdır. Güvenlik kamera ve alarm sistemlerinin yanında firmamız, uydu sistemleri ve binalar için merkezi uydu sistemleri sektöründe hizmet vermektedir.

Kapaklı Uydu Sistemleri Hakkında

Uydu yayınları Tv, ve radyo stüdyolarından gönderilen görüntü ve sesler, frekans olarak uyduya iletilir. Uydu bu görüntü ve sesleri Uydu Frekansından dünyaya uydu frekansından dağıtır. Uydudan dağılan bu frekansları bizler, evlerimizde uydu alıcı cihazlarımızla alır, televizyondan izleriz.

Sinyal verici ve alıcı noktalarda bulunan ve ‘çanak anten’ olarak adlandırılan çanak şeklindeki anten, televizyon yayınlarının alınıp verilmesi için olmazsa olmaz bir sistemlerdir.

Kapaklı uydu sistemleri
Kapaklı Uydu Sistemleri

Sistemin Parçaları Vardır

Bu uydular ve çanak antenler sayesinde en engebeli arazilerde bile her türlü televizyon veya radyo yayınını izlemek ve dinlemek mümkün oluyor. Diğer uydulardan yayın alabilmek için de aracı kurumlara ihtiyaç vardır.

Kapaklı Uydu Sistemleri İzlenimi

Mesela Amerika’daki bir televizyon kanalını Tekirdağ, İstanbul veya Türkiye’nin başka illerinden izlemek için, standart bir uydu anteni yeterli olmaz. Bu yayını başka uydulardan alan, devasa antenlere ihtiyaç duyulur. Bu yayını alabilecek sistemlere sahip olan, dijital yayın firmalarına abone olarak, farklı ülkelerdeki veya bulunduğumuz noktadan ulaşamadığımız uydulardaki yayınları, izleme imkanı olabilir.

Uydu yayınlarını alabilmek için, çanak anten dışında ‘receiver’ denilen sinyal alıcı bir cihaza da ihtiyaç duyulur. İlk başlarda laptop büyüklüğünde olan receiverlar, günümüzde küçük formlarda üretilmektedir. Yeni nesil televizyonlarda ise; televizyonların içine yerleştirilmiş uydu alıcılar bulunmaktadır.

İş Planlaması önemli

Uydu sistemlerinde kablo kalitesi ve kablo kalınlığı seçimi, yapılan teknik inceleme sonrası planlanacak iş analizi, işi yapacak firmanın tecrübesi ve bilgi birikimi çok önemlidir. Yanlış yapılacak olan planlama sonrasında, görüntü sinyalleri düşük olabilir. Düşük sinyalle ise sürekli sorunlar yaşatabilir.

Merkezi Uydu Sistemleri Hizmeti Veriyoruz

Hareketli Tenoloji Güvenlik Kamera Alarm ve Uydu Sistemleri firmamız, Çerkezköy, Kapaklı, Kızılpınar, Çorlu, Saray, Veliköy, Velimeşe, Büyükçavuşlu, Hallaçlı, Çayırdere, Beyciler, Karaağaç, Yanıkağıl, Bahçeağıl, Büyükyoncalı, Küçükyoncalı, Beyazköy ilçe ve mahalelerine, güvenlik kamera alarm, barkod, barkot ve merkezi uydu sistemleri satış, ücretsiz keşif, servis, montaj hizmetlerini veriyor. Hareketli Teknoloji firmamız; Çerkezköy barkod sistemleri, Kapaklı barkod sistemleri kurulumunu yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.