İş Yeri Güvenlik Kameraları

İş yeri güvenlik kameraları olayları, personel hareketlerini, müşteri ziyaretleri gibi bir çok önemli anları, 24 saat kaydeder. Lazım olunca kayıtları ilgili kişiler, güvenlik kamerası kayıt cihazından seyredip, gerekli önlemler alırlar.

Sağ Kol Gibidir

Adli bir durum iş yerinde oluşmuşsa, kayıt cihazındaki görüntüler izlenip, kolluk kuvvetlerine yada savcılığa teslim edilir. Güvenlik kameraları iş yeri sahipleri yöneticileri ve personellerinin sağ kolu gibidir. Denetleme ve güvenlik konularında, güvenlik kameraları 24 saat görev yapar.

Hırsızlık olaylarının aydınlatılmasında önemli rolü olan güvenlik kameraları, kolluk kuvvetlerinin, en çok faydalandığı teknolojik aletlerdir.

İş Yeri Güvenlik Kameraları

Riskli Bölgeleri Kayıt Altına Alır

Ülkemizde ve aslında dünya genelinde 2014 sonrası, HD kameraların yaygınlaşması ile güvenlik kameraları, yaşamımızın neredeyse her alanında görülmeye başladı. Özellikle 2017 sonrası HD teknolojisinin kullanıcılarında memnuniyet uyandırması ve fiyatların ucuzlaması güvenlik kameralarının prestijini arttırdı.

İş yeri güvenlik kamerası olarak genelde, 2 megapiksel HD kameralar tercih edilmektedir. Kapı önü, vitrin önü, rafların önü, kasa önü, toplantı alanı, personellerin çalışma alanı, depo gibi riskli bölgeler güvenlik kameraları ile kayıt altına alınır.

Zorunlu

İş yerlerinde güvenlik kamerası zorunluluğu bölge bölge değişmektedir. Mevzuatta zorunluluk olmasına rağmen, kimi idarecilerin uygulamalarda, gevşek davrandığı görülmektedir.

Bir bölgede güvenlik kamerası ne kadar fazla ise o kadar hırsızlık ve diğer adli vakaların çözümü o kadar kolay olmaktadır. Kolluk kuvvetleri, emniyet birimleri özellikle olayları her açıdan izlerler. Bir iş yerindeki güvenlik kamerasının göremediğini diğer iş yeri, apartman yada sitede bulunan güvenlik kamerası görür. Bu sebeple olayların aydınlatılmasında, mobese kameralarının yanı sıra siteler, apartmanlar, kamu kurumları ve iş yerlerindeki güvenlik kameralarının önemi büyüktür.

Kurumsal Firmalar Tercih Edilmeli

Güvenlik kamerasının uygun alana yerleştirilmesi için özellikle işin uzmanlarından destek almak gerekir. Kurumsal firmaların tercih edilmesi, sağlıklı bir hizmet almak için önemlidir.

Güvenlik kamerası açısı, mümkün olduğu kadar, daha fazla alanı kapsayacak şekilde ayarlanarak montajı, yapılır. Ters ışık hesabı, iyi yapılmalıdır. Ters ışık, kameranın gözüne direk gelen ışıktır. Ters ışık, güvenlik kamerasının görüntü kalitesini, çok fazla etkiler. Güvenlik kamerasının en iyi görüntüsü, ışıkların en uygun olduğu ortamda oluşur.

Güvenlik kamerasının yüksekliği, ve görülmek istenen alana uzaklığı da, görüntü kalitesini etkiler.  Açı, ışık, uzaklık, yükseklik bu unsurlar iyi bir görüntü alınmasında, önemli rol oynar. Hareketli Teknoloji Güvenlik kamera alarm uydu ve barkod sistemlerinin deneyimli personelleri açı, ışık, uzaklık ve yükseklik konularında, işlerinde uzman olarak görev yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.