Güvenlik Kamerası Zorunlu

Güvenlik Kamerası Zorunlu; güvenliğin sağlanması ile suçu önleme durumlarında, güvenlik kameralarının önemi her geçen gün artmaktadır. Bu sebeple, il ve ilçelerde, Vali ve Kaymakamlar tarafından yayınlanan genelgeler ile, güvenlik kamerası kullanımı zorunlu hale geliyor. Devletin alacağı güvenlik önemlerinin yanında, vatandaşların da kendi güvenliğini sağlamasına yönelik olarak, güvenlik kamerası sistemleri yaptırmak zorunluluğu önemini hissettirmektedir.

GETİRİSİ YÜKSEK OLUYOR

Güvenlik kamerası sistemi kurulumu beraberinde belli bir maliyeti getirmesine rağmen sonrasında oluşabilecek olası zararlara karşı maddi ve psikolojik etkisi ile getirisi yüksek olabilmektedir. Bu nedenle toplumsal huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla güvenlik kamera hizmetleri zorunlu kılınabilmektedir.

Güvenlik kamera yasası

Anayasa, Kabahatler Kanunu, İl İdaresi Kanunu çerçevesinde kaymakam ve valilerce hazırlanabiliyor.

Güvenlik kamerası bulundurma zorunluluğu, halkın yoğun olarak bulunduğu iş yerleri ile banka, büyük market, döviz büroları, kuyumcular, oteller, benzin istasyonları gibi alanları kapsıyor. Son dönemde ise neredeyse yeni ruhsat alacak tüm esnaflara, güvenlik kamerası zorunluluğu uygulanmaktadır. Görüntüleme sisteminde kullanılacak kameraların özellikleri de, kararnamelerde belirtilmektedir. Bunun yanında yayınlanan kararname, kameraların kullanımı ve görüntülerin saklanma ile süre koşullarını da içerebilmektedir. Her kararnamede değişiklik görülebilmesine rağmen, genel olarak kameralar 7 gün 24 saat kayıt yapmalı ve kaydedilen görüntüler, 15 gün süreyle saklanabilmelidir.

KAMERA OLMAMASINA YAPTIRIM UYGULANIYOR

Güvenlik kamerası kullanımının zorunlu olduğu yerlerde yapılacak denetimler sonucu, kamera bulunmaması ya da fonksiyonel olmaması durumlarında İl İdaresi Kanunu’nun 66. Maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesine dayanarak yaptırım uygulanabiliyor.

Güvenlik Kamerası Zorunlu

Güvenlik Kamerası Zorunlu

Güvenlik Kamerası Zorunlu; Hareketli Teknoloji Güvenlik Kamerası Alarm ve Market Barkod, Barkod Okuyucu ve Etiket Sistemleri satış, yedek parça ve servis hizmetleri.

Hareketli kamera, AHD, bullet, wifi, aypi kamera, ıp kamera, gizli kamera, araç kamerası, dome kamera, speed dome kamera, apartman kamerası, Sitelere, apartmanlara, okullara, evlere, çiftliklere,  fabrikalara, iş yerlerine, elektrik olmayan yerlere, güvenlik kamerası, hareketli robot kamera, kablosuz kamera, gizli kamera, araç kamerası alarm sistemleri ve market barkod sistemleri kurulum, servis, satış hizmetlerinin hepsini Hareketli Teknoloji güvenlik kamera, hırsız alarm, yangın alarm ve barkod, barkot sistemlerinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.