Güvenlik Kamerası Seçimi

Güvenlik kamerası seçimi; analog güvenlik kamera sisteminiz varsa ve daha net görüntü istiyorsanız, AHD kamera sistemleri tam size göredir. AHD tabanlı sistemler, size göredir. AHD sistemler Site, Apartman, küçük ölçekli işletmeler ve ev gibi bireysel kullanım için hem ekonomik, hem de tatmin edici görüntü sağlayabilmesi, tercih edilmesinde yeterlidir.

AHD GÜVENLİK KAMERASI

AHD sistemler, görüntü iletiminde Analog kamera sistemleriyle aynı altyapıyı kullanmaktadır. ( Koaksiyel anten kablosu ). Bu nedenle mevcutta analog sisteme sahip kişiler, AHD sistemine sadece AHD kayıt cihazı ve kameralar satın alma yoluyla sahip olabilmektedir. AHD sistemlerine geçişte, Kablo altyapısı değişmeyeceğinden b geçişi tercih edenler, kablo ve altyapı işçiliği gibi önemli maliyetlerden kurtulacaktır. Mevcutta herhangi bir sistemi bulunmayan lokasyonlar ise kamera sayısına ve yerleşim yerlerine göre AHD veya alternatif IP tabanlı sistemleri tercih edebilirler.

Maliyet Analizi

Burada her iki sistemin maliyet analizi ve geleceğe dönük yapı avantajını doğru karşılaştırarak seçim yapmak gerekir. Kamera sayısı düşük ve kamera başına kablo mesafeleri kısa ise AHD sistemler yine daha ekonomik tercih olacaktır. Bununla birlikte geniş bir alana yayılmış çok sayıda kameradan oluşacak yeni bir sistem kurulurken IP tabanlı sistemler, ciddi bir tercih olarak düşünülmelidir. Hatta ilk fiyat belirlemede IP sistemler karşılanabilecek belli bir fiyat yüksekliğinde olsa dahi ileride size sağlayacağı avantajları sebebiyle tercih edilmelidirler.

Güvenlik kamerası seçimi

Güvenlik kamerası seçimi

Güvenlik kamerası seçimi

Güvenlik kamerası seçimi

IP Sistemi

AHD sistemler şu an için en fazla 2 megapixel çözünürlüğe ulaşmaktadır. Bu nedenle AHD sistemlerinde, 2 megapixelin daha üzerinde bir görüntü kalitesini şu an için alamıyoruz. Şu an Ultra HD olarak, yine koaksiyel kablo üzerinden görüntü verebilen U-AHD kameralar oldukça yüksek fiyatları nedeniyle ve görüntü iletiminde yüksek kalitede kablo ihtiyacı, buna rağmen görüntüyü uzun mesafeye gönderememesi nedeniyle kısa zaman içerisinde yaygınlaşması beklenmiyor.

SİSTEM ANALİZİ

Ultra AHD kameralar 4-8 ve 12 Megapixel çözünürlükte olacaktır. Fakat IP sistemde 1 megapixel den başlayan ve 12 megapixel e kadar geniş çözünürlük desteğine sahip kameralar mevcuttur. IP sistemlerde kayıt cihazınız desteklediği müddetçe, istediğiniz an kameranızı yüksek çözünürlükteki bir başka IP kamera ile değiştirerek daha yüksek kalitede görüntüler elde edebilirsiniz. Ayrıca bir IP sisteminiz varsa, ileride sisteme ilave yapmak istediğiniz kamera veya kameralar için sistemin merkezine kadar kablo çekilmesi gerekmemektedir. Bu avantaj kablo ve altyapı işçiliğinde büyük maliyet avantajları sağlamaktadır. İlave etmek istediğiniz kameraya en yakın mevcut IP kamera kablosu üzerinden, basit bir Switch kullanarak görüntüyü merkeze iletmek mümkündür.

IP SİSTEM KABLOLARI

IP kameralar Cat5/Cat6/Cat7 adını verdiğimiz internet kabloları ile çalışmaktadır. Tek bir Cat kablo ile 1.3 MP çözünürlükte en az 8 adet kamera görüntüsünü Full Frame taşımak mümkündür. Gigabit Cat kablo / Fiber kablo ve switch ile bu yüzlerle ifade edebileceğimiz kamera sayısına ulaşır. AHD sistemlerde ise ilave etmek istediğimiz her kamera için merkeze kadar ayrı kablo çekilmesi gerektiğinden çoğu zaman kamera maliyetinden kat ve kat kablo / altyapı maliyetleri tutabilecektir. Bu sebeple özellikle altyapısı yeni yapılacak yerler için AHD veya IP tabanlı sistemlerinden hangisinin daha avanyajlı olacağı konusunda mutlaka bir güvenlik sistemleri uzmanından destek almanızı önermekteyiz.

HAREKTLİ IP KAMERALARIN AVANTAJLARI

IP sistemlerin avantajlarından biriside, tek başına kamera ve kayıt cihazı gibi çalışabiliyor olmasıdır. Bu özellikle belli bir nokta için, tek veya iki adet kamera ihtiyacı olan lokasyonlara, maliyet ve kolay kurulum avantajı içermektedir. IP kameralar, direkt internete bağlanabilmektedir. IP kameraların üzerine Micro SD hafıza kartı takıldığı için, kayıt cihazı gibi çalışabilmekte ve kayıtları izleme imkanı vermektedir. Hem görüntüyü hemde sesi aynı anda senkronize kayıt edebildiğinden, ev bakıcı takip olmak üzere, tek kameralı lokasyonlarda analog sistemlerde kullanılması gereken, kayıt cihazı ve depolama aygıtı (HDD) ihtiyacını ortadan kaldırdığından tercih edilebilir.

KAMERA SEÇİMİ

Güvenlik kamerası seçimi; Çerkezköy güvenlik kamera, Çerkezköy kamera, çerkezköy kamera, Çorlu kamera, Hareketli kamera, Kapaklı güvenlik kamera sistemleri, Silivri güvenlik kamera sistemleri, Kızılpınar güvenlik kamera sistemleri, Saray güvenlik kamera sistemeri Vize güvenlik kamera sistemleri ahd kamera sistemleri, ıp kamera, gizli kamera, yılan kamera, ıp güvenlik kamera alarm ve iş yeri barkod sistemleri satış kurulum servis hizmetleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.