Güvenlik Kamerası Kurulumu

Güvenlik Kamerası Kurulumu, kamera sisteminin sorunsuz çalışabilmesi için deneyimli personelin montaj ve kurulumu yapması çok önemlidir. İşlemlerinin sağlıklı olması için, kullanacağımız güvenlik kamerasının kaliteli olması, sistemin güvenliğini ve verimli çalışmasını, yüksek konuma getirecektir.

Kaliteli Olmalıdır

  • Kullanacağımız CCTV kablonun kaliteli olması gerekir.
  • Mutlaka güvenlik kameralarını DVR cihaz ile kayıt etmesini sağlamanız gerekmektedir. Bilgisayara kayıt yapılan işlemler güvenliğinizi risk altına sokacaktır.

Bunları biraz açmak gerekirse, öncelik olarak güvenlik kamera seçimine dikkat etmemiz gerekir. Malum piyasada oldukça ucuza satılan kameralar mevcut. Fakat bu kameraların çözünürlüğü, kalitesi oldukça düşüktür.

Güvenliğinizi üst seviyede tutmak istiyorsanız kaliteli kameraları tercih etmeniz gerekmektedir.

Güvenlik Kamerası Kurulumu

Güvenlik Kamerası Kurulumu

Güvenlik Kamerası Kurulumu önemli bir konudur. Bu sebeple kullanacağımız kablonun kalitesi de, yapılan işte oldukça önemli rol oynamaktadır, kablo ne kadar kaliteli olursa  görüntü taşıma sırasındaki yaşanacak bozukluk, parazit ve dalgalanma gibi sorunlarda en az seviyeye inmiş olacaktır.

DVR İçine Kayıt Yapılmalıdır

Diğer bir husus olan kayıt cihazı seçimidir. Birçok kullanıcı ucuza kaçmak için güvenlik kamera kayıtlarını bilgisayarına kayıt etmek ister. Fakat bu çok yanlış bir seçimdir. En sağlıklı yöntem DVR cihaz içerisine kayıt yapılandır.

Bilgisayar 7/24 açık kalması gerekir, bilgisayar da bir arıza meydana geldiği zaman otomatik olarak kayıt duracağı için, güvenliğiniz risk altına girecektir. Elektirik kesintileri de kayıt almamayı sağlar.

Fakat DVR cihazın arıza verme olasılığ,ı bilgisayara karşı oldukça düşüktür. Elektrik kesintisinden sonra bilgisayarınızı otomatik olarak açılmaz, ama DVR cihaz otomatik olarak çalışır ve kayıt yapmaya devam eder.

UPS Olmalıdır

Tabii UPS veya güneş enerji sistemleri kullanırsanız elektirik kesilse dahi, UPS den yada güneş enerjisi sisteminden güç alarak, cihaz çalışmaya devam eder. Bizim önerimiz kesintisiz kayıtlar için, güvenlik kamera sistemlerinde, mutlaka UPS ya da güneş enerjisi sistemlerinin kullanılmasından yana olacaktır.

Çerkezköy güvenlik kamera sistemleri, Çorlu Güvenlik kamera sistemleri, Kızılpınar güvenlik kamera sistemleri,Tekirdağ güvenlik kamera sistemleri, Hareketli kamera sistemleri, ip kamera sistemleri, Silivri güvenlik kamera sistemleri, Kamera sistemleri paket fiyatlar, En uygun kamera fiyatı, İç kamera dış kamera, 360 kamera, robot kamera, hd panorama kamera, kaliteli kamera, Kamera çeşitleri, okullara kamera sistemleri, dairelere kamera sistemleri, apartmanlara kamera sistemleri, çiftliklere kamera sistemleri, çeşitleri, yazlıklara kamera sistemleri, 360 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB, 3 TB, 4 TB, 5 TB, 10 TB, HDD disk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.