Güvenlik Kamerası Arızaları

Güvenlik kamerası arızaları olarak, seçilen sisteme göre, farklı sorunlar görülecektir. Kalitesiz ürün ve montaj hatalarına sıkça rastlarız. CCTV ile IP sistem güvenlik kameraları, farklı arızalar çıkarabiliyorlar. Türkiye’de en çok tercih edilen güvenlik kamera sistemleri CCTV olmakla birlikte, IP güvenlik kamera sistemleri de gün geçtikçe, pazardaki yerini kuvvetlendirmektedir.

Tecrübeli Firmalar Önemli

Arızalara geçmeden önce özellikle güvenlik kamerası işimiz olacaksa, mutlaka kurumsal, resmi ve işinde gerçekten uzman olan tecrübeli firmalarla, çalışmak gerekiyor. Aksi halde, yoğun arızalar neticesinde, her arızada yeni bir güvenlik kamerası sistemi alacak tutarda, güvenlik kamerası arızalarına, para ödemek durumuyla karşı karşıya kalabiliriz.

Arıza Çeşitleri

Güvenlik kamerası arızaları; Şimdi gelelim arıza çeşitlerine; güvenlik kamerası arızalarını sistemin kurulum hatalarından, doğal şartlardan, insan faköründen ve üretici firma hatalarından olarak 4 ana gurupta inceleyebiliriz.

Kurulum Hataları

Trafonun yetersiz enerji beslemesi, kablo uzunluğunun doğru hesaplanmaması, konnektörlerin özenli takılmaması, ağ bağlantı hataları, güvenlik kamerası kayıt cihazı yerinin hatalı seçilmesi, uyumsuz güvenlik kamerası parçalarının kullanımı gibi sorunları içerir. Kurulum hataları genelde, işi iyi bilmeyen, güvenlik kamerası konusunda yeterli teknik bilgiye sahip olmayan personellerin yaptığı iş neticesinde, sistemde arıza çıkaran, son derece önemli hatalardır.

Güvenlik Kamerası Arızaları ve Doğal Şartlar

Doğal şartlar ise, güvenlik kamerası firmalarının en çok karşılaştığı ve firmaların en sevmediği, arızalardandır. Bu arızalar güvenlik kamerası firmalarının hatalarından kaynaklanmamaktadır. Yıldırım düşmesi, yıldırıma dayalı voltaj dengesizlikleri, şebeke voltajının dengesiz gelmesi gibi arızalar doğal arızalardandır.

Güvenlik Kamerası Arızaları ve İnsan Faktörü

Güvenlik kamerası arızaları; Güvenlik kamerası firmaları, sistemi ilk kurduklarında dikkat edilmesi gereken hususları, kullanıcılara aktarırlar. İnsan faktörüne dayalı bu arızalar, dikkat edilmesi gereken hususların, kullanıcılar tarafından uyulmamasından kaynaklanır.

Üretici Firma Hataları

Kalitesiz ürünlerin satışı, yeni yazılımlardaki uyumsuzluklar, üretici firmaların aracı firmalara alınan ürün konusunda eksik teknik bilgi vermesi gibi durumlar, üretici firma hatalarına yol açmaktadır. Kurumsallaşmış, müşteri memnuniyetine önem veren firmalar, sorun yaşamamak için, üretici firma hatalarını sürekli yineleyen firmaları, tercih etmemektedir.

Kurumsal Firmalar

Sorunsuz arızasız güvenli bir güvenlik kamerası alıp, kurulumunu yaptırmak için, konusunda uzman firmalarla çalışmak gerekmektedir. Kurumsal firmalar müşteri memnuniyetine önem verirler. Bu sebeple kurumsal firmalar, mal aldıkları üretici firmaları ve çalıştırdıkları personelleri iyi seçerler. Kurumsal firmaların en büyük hedefleri müşteri memnuniyeti ve sıfır arızadır.

Güvenlik Kamerası Arızaları Sebebi Olarak Fiyat Farkı

Güvenlik kameralarında fiyat farkı kurumsal firmalar ile kurumsal olamamış gelişigüzel firmalar arasında yaşanan ciddi bir konudur. Bu konuyu başka bir yazımda ayrıntılı bir şekilde ele alacağız. Konunun özeti ise, kaliteli ürün seçimi ve sorunsuz yapılan işlerin daha maliyetli olmasının, her zaman fiyatlamalarda daha yüksek olduğudur.

Bu yazımda, güvenlik kamerası arızalarını genel hatlarıyla, sizlere aktardım.

İş güvenliği ve güvenlik kamerası uzmanı Ünal Fırat 21 05 2020

Güvenlik kamerası arızaları; Çerkezköy, Çorlu, Kapaklı, Saray, Ergene, Süleymanpaşa, Velimeşe, Veliköy, Kızılpınar, Güvenlik Kamera alarm ve barkod, barkot, kamera buatı, hdd disk, trafo, monitör, biensi, switch bnc, cctv kablo, cat6 kablo, 7/24 HDD disk, kamera kayıt cihazı, kamera ekranı, poe switch, İp, Wifi, CCTV, güvenlik kamera sistemleri, satış, montaj, servis, bakım, revizyon hizmetleri veren firma Hareketli Teknoloji şirketidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.