Güvenlik Kameraları

Güvenlik Kameraları ile korumak istediğimiz alanları 24 saat izlemek ve denetlemek gelişmiş güvenlik kamera sistemleriyle mümkündür.

Detayları Bilmek Önemli

Bilinçli bir tüketici olmak için güvenlik sistemleri seçiminde, bazı detayları iyi bilmemiz ve seçim yaparken bu kriterleri göz önüne almamız gerekmektedir. Ayrıntılı araştırma yapılmadan seçilen, güvenlik sistemleri ya gereksiz maliyetlere yada düşük kalite ve işçiliğe sahip olacaktır.

Konuma Göre Ürün Seçilmeli

Güvenlik sisteminin konuşlandırılacağı alanların coğrafi durumuna göre ürün seçimi yapılmalı, ileride olabilecek aksiliklere karşı yeterli özelliklerde ürünler, tercih edilmelidir. Mesela iş yerinde para alış verişi yapılan bir alanı elde tutulan parayı seçebilecek kalitede görmek isteyen bir müşterinin, bu alanda eski analog güvenlik kamerası kullanması, çok anlamsız olacaktır.

İç mekan Kamera

Böyle bir ihtiyaç karşısında ayarlanabilir lensi olan yüksek kalite bir iç mekan box kamera olarak adlandırılan ürünlerden kullanılması, en doğru seçim olacaktır.

Apartman Önleri

Apartmanlarının önünü koruma altına almak isteyen, apartman sakinleri ise güvenlik sisteminin konuşlandırılacağı bölgede, çok parlak ışık kaynakları (sokak lambaları, bina ışıkları vb…) var ise ürün seçerken otomatik ışık dengesi yapabilen bir kamera seçmelidirler.

Güvenlik Kameraları

Güvenlik kameralarının özellikler nelerdir ? Kameraların üzerindeki semboller ne anlama gelir ?

Güvenlik kamera seçiminde müşterilerin en çok merak ettiği hususlardan birisi kameraların sahip olduğu özelliklerin gerçekte ne anlama geldiğidir. Bu ifadelere kısaca değinelim;

CCD Sensör ne anlama gelir? 

CCD sensörü ortamdaki ışığı toplayarak elektriksel video sinyaline dönüştüren devre elemanıdır.

 TVLine değeri nedir?

TVLine değeri en genel ifadeyle güvenlik kamerasının görüntü çözünürlüğünü ifade eder. Günümüzde 480Tvline değeri altındaki kameralar pek kullanılmamaktadır.

HD Kameralar Yaygınlaştı

Günümüz  teknolojisinde, HD yüksek çözünürlüklü kameralar tercih edilmektedir. HD güvenlik kameralarında alınan görüntü değeri, kayıt cihazı ekranında görülmektedir

HD KAMERA ÖZELLİKLERİ

HD kameralar bugünkü teknolojide yüksek çözünürlüklü ve piyasa fiyatları uygun olan kameralardır. HD Kamera görüntüsü 1 megapiksel, 1.3 megapiksel ve 2 megapiksel olarak yaygın bir şekilde satılmaktadır.

PİKSEL

Dikdörtgen şeklindeki bir ekranın yatay konumdaki uzun boyunda 1440 nokta, dikey konumunda bulunan kısa boyunda 1080 nokta bulunmaktadır. Bu noktaların her bir tanesine piksel denmekte ve ne kadar fazla piksel varsa o kadar net görüntü oluşmaktadır.

Renkli ve Siyah Beyaz olma durumu.

Güvenlik kameraları gündüz renkli, gece ışık olmayan ortamlarda siyah-beyaz görüntü verir. Piyasada ki kameraların neredeyse tamamı gece görüşlüdür.

 Görüş açısı

Güvenlik kameralarının konumlandığı alanda lensler vasıtasıyla gördüğü açılardır. Bu açılar güvenlik kameralarının lens özelliğine göre geniş veya dar olarak değişmektedir.

BLC Özelliği

Açılımı Blacklight Compensation arka ışığı bastıran özelliktir.

AGC Özelliği

Açılımı Automatic Gain Control  otomatik kazanç kontrolüdür. Güvenlik kamerasının video sinyal gücünün gerektiği zaman otomatik olarak düşürülüp yükseltilmesi olan dengeleme işinin donanımsal olarak yapılmasıdır.

 AWB Özelliği

Açılımı Auto White Balance yani otomatik beyazlık dengelemesidir. Bu özellik ortamdaki ışık miktarına göre, renk ayarlamasını sağlamaktadır.

LUX Değeri

Güvenlik kameralarında bulunan bu değer metrekare başına düşen ışık yoğunluğunu gösterir.

3D-DNR Özelliği

Bu özellik sayesinde, düşük ışık seviyelerinde sinyal/parazit dengesi oluşturur ve net görüntüler elde edilir. 3D-DNR özelliği ile %70’e varan daha uzun kayıt yapılabilir.

ATW Özelliği

Görüntü sıcaklığı kameranın bulunduğu ortamdaki görüntülerin rengine bağlıdır. ATW, beyaz dengesini değişen ışık koşullarına göre ayarlar.

Sens-Up Özelliği

Düşük ışık seviyeli ortamlarda, daha net ve parlak görüntü elde edilmesini sağlayan özelliktir.

WDR Özelliği

WDR teknolojisi kameranın, ışık yansıması, kontrast bozukluğu ve kötü ışıklandırma koşullarından etkilenmesini engeller.

HS-BLC Özelliği

Görüntü içinde parlak noktaları maskeleyerek kameranın ışıktan daha az etkilenmesine, ışık kaynağının çevresindeki detayların daha net görüntülenmesini sağlayan bir teknolojidir. Plakalar tabelalar ve yüz okuması bu özellik sayesinde olur.

Motion Detection Özelliği

Görüntü alanında istenilen bölgelerin belirlenmesi özelliğidir. Bu bölgeler içerisinde oluşabilecek hareketleri ekranda alarm olarak görülebiliyor.

IP Standardı Nedir?

IP standardının anlamı ürünün sugeçirmez olduğudur. Dış ortam kameralarının tamamı IP standardında üretilmektedir.

 OSD Menü

OSD menüsü, kamera ayarlarının ve özelliklerinin, DVR veya kamera üzerinden bir menü aracılığıyla kontrol edilmesini sağlamaktadır.

 Low-Temp Nedir?

Low-Temp, güvenlik kameralarının çalışacağı sıcaklığı belirtir.

Vandal-Proof Nedir?

Vandal-Proof bir güvenlik kamerasının güvenlikli gövdeye sahip olduğunu gösterir. Bu tip güvenlik kameraları, saldırılara açık alanlarda kullanılır.

ETİKETLER: Alarm sistemi, Ambardere güvenlik kamera ve alarm sistemleri, apartman güvenlik kamerası, araç kamera sistemleri, araç kamerası Çerkezköy, araç kamerası Kapaklı, Çatalca güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Çerkezköy alarm sistemleri, Çorlu alarm sistemleri, Desi alarm sistemleri, fabrika güvenlik kamerası, Güvenlik kamerası arıyorum, bina kamerası, hareketli teknoloji, hareketli kamera, Hallaçlı güvenlik kamera ve alarm sistemleri, İş yeri alarm sistemleri, iş yeri güvenlik kamerası, İş yeri güvenlik kamerası ve alarm sistemleri, İstanbul güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Kapaklı alarm sistemleri, Karaağaç güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Kızılpınar güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Saray alarm sistemleri, servis araç kamerası, servis araçları kameraları, Silivri güvenlik kamera ve alarm sistemleri., site güvenlik kamerası, Trakya güvenlik kamerası, Veliköy güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Vize alarm sistemleri Saray güvenlik kamera sistemleri, Vize güvenlik kamera sistemleri, bina kamerası, daire kamerası, iş yeri kamerası teklif ver, teklif al her türlü kamera bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.