Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemi Çorlu, Çerkezköy, Kapaklı, Süleymanpaşa ve Saray Tekirdağ’ın neredeyse en büyük ilçeleridir. Onlarca ilden daha fazla nüfusu olan bu ilçeler, ekonomik bakımdan oldukça güçlüdürler.

Çerkezköy, Kapaklı, Süleymanpaşa ve Saray’da güvenlik kamera sistemlerini en çok, iş yerleri, büyük siteler, kamu kurumları ve daireler kullanmaktadır.

Güvenlik kamera sistemi

İki Sistem Aarasında Görüntü Farkı Azdır

CCTV Güvenlik kamera sistemleri Çorlu apartmanlarında genelde tercih edilmektedir. Sitelerde ise mesafe farkı ve kamera sayısı on altı üzerinde olduğundan IP kameralar kullanılmaktadır. Küçük iş yerleri CCTV sistem güvenlik kameraları tercih ederken, büyük iş yerleri ise IP güvenlik kameraları yaptırıyorlar. CCTV sistem ile IP sistem arasında fiyat harici ve kablo farkı dışında, bir fark yok aslında. Uzun mesafelerde IP kameralar daha verimli çalışıyor.

Küçük Ölçekli kurumlar genelde, CCTV güvenlik kamera sistemi kullanmaktalar.

Büyük olan hastane, Yüksekokul gibi kurumlar genelde IP sistem güvenlik kameralarını kullanmaktadırlar.

Daireler ise özellikle çocuk bakıcılarını ve çocukları izlemek için genelde, CCTV sistem güvenlik kameralarını tercih etmektedirler.

Güvenlik Kamera Sistemi Keşifi

Güvenlik Kameralarının Sistemleri; aslında güvenlik kamera sistemleri, montaj edileceği yerin durumuna göre uzman kişiler tarafından, önce keşif yapılarak seçilir. IP sistem ile CCTV sistemi kıyaslamanın pek önemi yok. Önemli olan kamera takılacak yerin özellikleridir.

IP sistemlerin, CCTV sistemlere göre, daha pahalı olduğunu da belirtmek gerekir. IP sistemlerde cat 6 kablo ile switch modem kullanılır. IP kamerada, görüntü kamerada işlenip switch modeme, oradan da kayıt cihazına aktarılır. Switch modem arızası, yada geniş bant kullanımında hızı taşıyamaması sık, sık kopmalara neden olur. Bu sebeplerle IP sistem güvenlik kameraları sürekli, takip edilmelidir.

Güvenlik Kamera Sistemi Perfomansı Yüksektir

Bu riskler CCTV güvenlik kamera sistemlerinde yoktur. CCTV güvenlik kamera sistemlerinde görüntüler kameradan direk kayıt cihazına aktarılır. CCTV güvenlik kamera sistemleri, hızlı ve performansı son derece yüksektir. 2 megapiksel CCTV güvenlik kameraları TV’lerdeki ful HD sistemlerle neredeyse aynı görüntü sunmaktadır.

2 megapiksel IP güvenlik kameralarının görüntüsü de iyidir. Çorlu ve Tekirdağ ilinin diğer ilçelerinin her yerinde iş yeri olduğu için, bu iş yerlerinin çoğunda güvenlik kamerası bulunması sebebiyle, güvenlik kameraları ile adli olayların çözüme kavuşması, daha çabuk olmaktadır.

Güvenlik Kameralarının Sistemleri sektöründe güvenlik kamera işinin yanı sıra, Hareketli Teknoloji olarak

Güvenlik Kamera, Alarm, Merkezi Uydu ve Barkod Sistemleri satış, kurulum, montaj ve servis hizmeti veriyoruz. www.hareketlikamera.com adresinden, referanslarımzı görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.