Güvenlik Kamera Sisteminin Tanımı

Güvenlik kamera sisteminin tanımı iş yeri, site, apartman, daire, ev, kamu binası, cadde sokak gibi alanları görüntüleyen cihazlardır.

Güvenlik kamera denince ilk akla gelen, iş yerlerinin dışında ve içinde bulunan genelde yuvarlak metal yada plastik kasa içine montaj edilmiş kameralardır.

Bir Çok Alanda Kullanılır

Güvenlik kamera sisteminin tanımı denince, aslında geniş bir alandan bahsetmek mümkündür.

Görüntüleri alıp kayıt cihazına ileten sistemler, konulduğu alanı görüntüleyen sistemler, hareketleri kayıt eden sistemler, ses kaydeden sistemler, para alışverişini gösteren sistemler, hırsız görüntüleyen sistemler gibi geniş bir alandır.

Güvenlik kamerası denince vatandaşların genelinin aklına, hırsızlık olaylarına karşı önlem almak geliyor. Oysaki hırsızlık olaylarına önlem amaçlı güvenlik kamera sistemi kurmak, güvenlik kamera sistemlerinin faydalarından sadece birisidir.

Güvenlik Kamera Sisteminin Tanımı

Kontrolü Sağlar

Vatandaşların zihninde bu algının oluşması, çok normaldir. Televizyonlarda, hırsızlık olaylarının güvenlik kamera sistemleri ile görüntülenip aydınlatıldığının izletilmesi, vatandaşların zihninde sadece hırsızlık olaylarına karşı güvenlik kamera sistemi takılması gerektiği algısının oluşmasında, büyük rol oynamaktadır.

Güvenlik kameraları şüpheli kişi ve hareketlerin izlenmesi, bina yada iş yerlerine giren çıkan insanların görüntülenmesi, bebek bakıcılarının takibi, tekrarı olmayan özel günlerin, anıların kaydedilmesi, iş yerlerinde para trafiğinin izlenmesi, yine iş yerlerinde personellerin kontrolü gibi daha sayamadığım işlevleri vardır.

Yedi Gün Yirmi dört Saat Kayıt

Güvenlik kamera sistemleri ilkbahar, yaz, sonbahar, kış, gece, gündüz, resmi veya normal tatil demeden sürekli yedi gün yirmi dört saat, etrafındaki görüntüleri kaydeder.

Güvenlik kamerasının tanımı
Güvenlik kamerasının tanımı

Güvenlik kamera sistemleri, en son teknolojinin bize sunduğu, HD kalitesi ile artık hayatımızın bir parçası oldu diyebiliriz. Analog teknolojide maalesef görüntü kalitesi çok düşüktü. HD sistemlerde ise neredeyse insan gözü gibi bir görüntü kalitesi sunulmaktadır.

2 megapiksel 1080P, Ful HD görüntü kalitesi ile güvenlik kamera sistemleri uzun yıllar boyunca, kullanılmaya devam edilecektir.

Yerli Üretim Artıyor

Güvenlik kamerası firmaları ve yerli üretim sistemler, gün geçtikçe artmaktadır. Güvenlik kamera firması seçiminde dikkat edilecek en önemli husus ise, sistemi kuran şirketin kurumsal olmasıdır. Kurumsal olmayan, vergi kaydı bulunmayan bu işi ikinci iş hobi gibi yapıp, para kazanmaya çalışan insanların yaptığı işler, sorunlu olmaktadır.

Kaliteli sorunsuz iş yapan kurumsal firmalar, sorun yaşamamak ve kötü reklam olmamak için ucuz, kalitesiz ürün kullanmamaktadır. Bu hususu dikkate almak, güvenlik kamera sistemleri yaptırdıktan sonra problem yaşamamak için çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.