Güvenlik Kamera Kullanımı

Güvenlik kamera Kullanımı; 2010 sonrasında, fiyatların inmesiyle yaygınlaşan, teknolojik gelişim sağlayan, görüntü aktaran sistemlerdir.

Güvenlik, caydırıcılık ve adli olayların aydınlatılmasında kullanılan güvenlik kamera sistemleri iş yerleri, apartmanlar, siteler, okullar, fabrikalar ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir.

Güvenlik kamera Kullanımı

Hangi Alanlarda Kullanılır?

Güvenlik kameraları genelde, hırsızların, kötü niyetli insanların, iş yerlerinde personelin, yine iş yerlerinde para alış verişlerinin, evlerde bakıcı ile çocukların, apartmanlarda sitelerde bina etrafının izlenmesi ve adli olayların aydınlatılmasında kullanılmaktadır.

Yerli Üretim Oldukça Arttı

Güvenlik kamera sistemleri, günümüz koşullarında uygun fiyatlara satılmaktadır. Fiyatlar uygun olduğu için güvenlik kamera kullanımı, son yıllarda oldukça arttı. Güvenlik kamera sistemleri satan firmalar, son yıllarda güvenlik kamera ve kayıt cihazlarını kendileri üretmektedir. Güvenlik kamera sistemi olarak, güvenlik kamerası firmalarının, yerli üretim metodunu tercih etmeleri, ülkemiz açısından sevindirici bir durumdur.

Güvenlik Kamera Sistemleri Fiyatları

Güvenlik kamera sistemleri fiyatları oldukça uygundur.  Dört, sekiz, on altı, otuz iki olarak üretilen güvenlik kamerası kayıt cihazlarına göre, güvenlik kamerası satış, montaj ve servis hizmeti veren firmalar sistem fiyat tekliflerini kayıt cihazlarının kanal sayısına göre vermektedirler. 4’lü CCTV güvenlik kamera sisteminin anahtar teslim kurulumu, iyi bir sistemde üç bin TL’ye yapılmaktadır. Orta kalitede bir sistem iki bin beş yüz, düşük kaliteli ve garantisiz sistemler ise bin yedi yüz Türk Lirası civarında kurulmaktadır.

Kalite ve Dayanıklılık

24 saat çalışan güvenlik kameraları, topraklama eksikliği, yıldırım ve elektrik voltaj dengesizliklerine maruz kaldıkları için arıza yapma potansiyeli yüksektir. Orta kalite ve yüksek kaliteli güvenlik kamera sistemleri, bu olumsuz şartlara karşı oldukça dayanıklıdırlar. Bu sebeplerle, kalitesi düşük ve garantisiz cihazları tercih etmemek gerekir.

Firma Tercihi Önemli

Amatör firmaların kurduğu, güvenlik kamera sistemlerinin de yanlış keşif ve sistem seçimi oluşabildiği için yapılan işin, kalitesiz ürün almaktan bir farkı olmayacaktır. Güvenlik kamera sistemi satış, kurulum ve servis hizmetlerinde kurumsal firmalar ile çalışmak, yerinde olacaktır. On güvenlik kamera firması arasında, kurumsal olarak çalışan firma sayısı, genelde dört adeti bulmamaktadır.

Personelin Bilgi Yeterliliği

Güvenlik kamera kurulum işi, yazılım, elektrik montajı, elektronik ve mekanik bilgilerine sahip olan firma çalışanları tarafından icra edilmelidir. Bu bilgilerden biri eksikse, güvenlik kamera sistemi, sürekli hata verir. Bu hatalar, son kullanıcılara artı maliyet olarak yansır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.