Bakıcı Kamerası

Bakıcı kamerası diye adlandırılan güvenlik kameraları, aslen wifi kameralardır. Bakıcı kameraları iç mekanlara uygun olarak üretilmiştir. İç mekanlarda kablosuz sistem bağlantısını kullanan wifi kameralar, cep telefonlarına indirilen uygulamalar sayesinde, her yerden izleme imkanı sunar. 1.3 ve 2 megapiksel çözünürlük seçeneklerini sunan wifi güvenlik kameraları, çok düşük enerji sarf eder.

Bakıcı Kamerası

Wifi Güvenlik Kameralarının Özellikleri

Wifi güvenlik kameraları ses alma, sesli konuşma, 360  derece dönebilme, hareketleri haber verme, hareketleri takip etme, resim çekme, resim gönderme, video gönderme, SSD karta kayıt etme gibi değişik özelliklere sahiptir.

Kimler Tarafından Tercih Ediyor?

Evlerin içine montajı yapılan wifi güvenlik kameralarını, genelde çalışan aileler tercih etmektedir. Wifi kameralar, bebek bakıcılarını denetlemek için yoğun olarak kullanılmaktadır. Wifi kameralar bir bölgeyi görebilmektedir. Zom özelliği olan bakıcı kameraları, genelde 1.3 megapiksel ve 2 megapiksel olarak satılmaktadır.

Güncellemeler ile Sürekli Geliştirilmektedir

Cep telefonu uygulaması indirilerek kumanda edilen bakıcı kamerası, sürekli geliştirilmektedir. Yeni gelen güncellemeler, wifi kamera ve cep telefonuna kolayca inmektedir. Gelen güncellemeler ile yeni özellikler, bakıcı kameralarına ve cep telefonlarının uygulama menüsüne eklenmektedir.

Bakıcı Kamerası Kurumsal Firmalardan Alınmalı

Bakıcı Kamerası olarak bilinen wifi kameralar piyasada yaygın olarak bulunmaktadır. Wifi kamera alırken özellikle, kurumsal firmaları tercih etmek gerekmektedir. Ürünlerin arıza yapması durumunda, kurumsal firmalar servis, tamir, bakım ve değişim desteği vermektedirler.

Hırsız Alarm Sistemi Gibi Çalışır

Kurulumu kolay olan wifi kamera sistemleri, düşük enerji harcadığı için dağ evlerinde, güneş paneli ile kesintisiz çalışır. Alarm özelliği sayesinde evde kimse yokken en ufak bir hareketi wifi kamera sistemleri kullanıcısına alarm sesi yayarak bildirir. Bu sayede wifi güvenlik kamerası, sanki hırsız alarm sistemi gibi çalışır. Şebeke elektriği ile de çalışan wifi kamera sistemleri, (bakıcı kamerası) yağmur yada nem almayacağı yerlerde, korunaklı olmak kaydı ile dış ortamda kullanılabilir.

Teknolojinin gelişimi ile son yıllarda bakıcı kameralarının, dış mekan modelleri piyasada satılmaya başlandı. Özellikleri aynı olan dış mekan Wifi güvenlik kameraları kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Piyasada 350 TL ile 1000 TL arasında dış mekan Wifi kameralar satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.