Araç Güvenlik Kamerası

Araç Güvenlik Kamerası araçlara özel yapılmış, Valiliklerin belirlediği belli standartlarda olan araç içi, güvenlik kamera sistemleridir.

Araç Güvenlik Kamerası; Araç içi kamera alırken sadece aracımda bulunsun diye, çoğu zaman kalitesiz ürünler tercih edilir.
Fakat şöyle bir durum var ki; araç içi kameranızın görüntü kalitesi eğer ki düşük ise bu size hiçbir fayda, sağlamayacaktır.
O ürüne vermiş olduğunuz parada boşa gitmiş olur.
Peki bu noktada tercihimi nasıl yapmalıyım diyorsanız, size araç içi kamera alırken altın kuralları sıralayacağız.

Çözünürlük

Araç içi kamera tavsiyesi yaparken görüntü kalitesinin yüksek çözünürlükte olmasına dikkat etmenizi isteriz.
İster seyahat ederken fotoğraf çekmek ister sürüş modunda video çekmek için kullanın, çözünürlük kötü ise videodaki objeler net olmayacaktır.
Özellikle kaza gibi durumlarda çok önemlidir. Sitemizde ki ürünlerde genellikle HD(720p)ve FHD(1080) seçenekleri mevcuttur. Bu sayede fotoğraf çekimlerinizi ve video kayıtlarınızı kusursuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Döngü kaydı

Araç içi kameranızın hafızasının dolması durumunda yeni kayıtlarını yaparken en eski tarihli dosyaların üzerine kaydetmesidir. Bu sayede dosya kaybı yaşamayacaksınız.
WDR(wide dynamic range):Araç içi kamera tavsiye ederken gece sürüşlerinde çevredeki objelerin belli olması için farklı ışık koşullarına adapte olabilecek kamera tercih etmenizi öneriyoruz . WDR özelliği sayesinde araba plakalarını dahi gece rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Araç Güvenlik Kamerası

Görüş açısı: Araç içi kameranızı alırken görüş açısının kaç derece olduğuna bakmanız gerekmektedir. Minimum 120 derece görüş açısına sahip olması gerekmektedir.
G-sensörü: Araç içi kameranız kaza anında G-Sensörü ile ani duruşu algılar. Acil kayıt modu devreye girerek mevcut videonun hafıza kartında korunmasını sağlar. Böylece kaza öncesi kritik saniyelerin üstüne yeni veri yazılması engellenir.

Kamera sensörü

Cmos(Complementary Metal Oxide Semiconductor; Bütünleyici Metal Oksit Yarıiletken) görüntü sensörü sayesinde araç içi kameranızın ışığa duyarlılığını maksimum seviyeye taşımalısnız .

Güç kaynağı ve montaj

Araç içi kameranızı şarj ederken güç kaynağı olarak aracınızdaki çakmaklık dediğimiz yerden faydalanmak pratik bir kullanım sağlayacaktır . Ayrıca vantuzlu tutacak ile geçirilebilir klips sayesinde kolay montaj yapabilirsiniz.

GPS: Aracınız normal seyir halinde iken konum olarak bilgilerini sizlere sunabilen ve gün içinde kaç km yol gittiğinizi doğru bir şekilde öğrenmenize yardımcı olan bir özelliktir.
Araç içi kamera tavsiye noktasında yukarıda belirttiğimiz özelliklere dikkat ederek araç içi kamera alırsanız pişman olmaz ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Araç Güvenlik Kamerası

Araç Güvenlik Kamerası

ARAÇ KAMERASI FAYDALARI

Araç Güvenlik Kamerası; Araç kamerası kullanımı sizin, aracınızın, trafikte bulunan diğer araçların güvenliği, can ve mal sağlığı için önemli bir yeri vardır.
Araç kamerası sistemlerini kullanmaya başladığınız zaman araç içinde kontrolünüz artacaktır.
24 saat kayıt altında olmak sizi güdüsel olarak daha dikkatli ve kontrollü olmaya sevk edecektir.
Eğer aracınızı kendiniz kullanmıyor iseniz, sürüş esnasında gerçekleşen olayları daha sonra izleme imkanına sahipsiniz.
Özellikle toplu taşıma araçlarında ve ticari taşıtlarda kullanımı yaygın olan araç güvenlik kameraları hem şoförün hem de yolcuların güvenliği açısından büyük önem taşır.
Araç içi güvenlik kameraları sayesinde aracı kullanan kişi; ışık, hız ve kural ihlali yapma konusunda daha dikkatli davranacaktır. Böylelikle aracın ve kendinin güvenliğini en üst seviyelere taşıyacaktır.
Araç kamera sistemleri aynı zamanda görüntüyü kayıt altına alma özelliğine de sahiptir.
Ayrıca bunları daha sonrasında görüntüleme, fotoğraflama, istediğiniz aygıta aktarma imkanınız da bulunmaktadır.

Sigorta İçin Gereklidir

Araç kamera sisteminin sürüş sırasında kayıt olması başınıza gelebilecek kazalarda görüntüleri size belgeleme imkanı sağlar. Bu belgeler adli vakalarda, sigorta firmalarında vb durumlarda size büyük yararlar sağlayacaktır.

Sizler de biliyorsunuz ki bazı durumlarda haklılığınızı kanıtlamanız zor olabilir. Ancak araç içi kamera sistemleri size bu konuda yardımcı olmaktadır.

Araç Güvenlik Kamerası

Araç Güvenlik Kamerası

Araç Güvenlik Kamerası

Araç Güvenlik Kamerası

Güvenlik kamerası arıyorum, araç kamerası Çerkezköy, araç kamerası Kapaklı, servis araç kamerası, araç kamera sistemleri, servis araçları kameraları, iş yeri güvenlik kamerası, fabrika güvenlik kamerası, apartman güvenlik kamerası, site güvenlik kamerası, Trakya güvenlik kamerası, Desi alarm sistemleri, Alarm sistemi, İş yeri alarm sistemleri, İş yeri güvenlik kamerası ve alarm sistemleri, Çerkezköy alarm sistemleri, Kapaklı alarm sistemleri, Çorlu alarm sistemleri, Saray alarm sistemleri, Vize alarm sistemleri Saray güvenlik kamera sistemleri, Vize güvenlik kamera sistemleri, Veliköy güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Kızılpınar güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Karaağaç güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Ambardere güvenlik kamera ve alarm sistemleri, İstanbul güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Hallaçlı güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Çatalca güvenlik kamera ve alarm sistemleri, Silivri güvenlik kamera ve alarm sistemleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.