Kalite=dayanıklılık, sorunsuz sistem ve pürüzsüz görüntü demektir.

Kalitesine göre fiyatlar değişir

Dünya genelinde ve ülkemizde, yüzlerce kamera satan firma markaları var. Kalite, marka, model farklı firma ürünleri ülkemizde satılıyor. Çoğu ithalat olan güvenlik kamera sistemlerinin kalitesine göre, fiyatları değişmektedir. Aslında son kullanıcılar ilk karar verirken, fiyata baktıkları taktirde maalesef ucuz, dayanıksız ve kalitesi düşük sistemleri tercih etmiş oluyorlar. Kaliteli sistemler, 2 yıl garantisi olmasına rağmen elektriksel ve çevre şartlarına bağlı olarak, 10 yıla kadar sorunsuz çalışabiliyor. Ucuz ve kalitesi düşük sistemler ise 3 ay sonra, arıza çıkarmaya başlıyor.

Firma işin arkasında durmalı

Güvenlik kamerası seçimi ve araştırma sürecinde en önemli faktör, işinizi yapacak firmanın geçmişi ve referansları yaptığı işlerdir. İşi yapacak firma teknik servis ve bire bir değişim konularında işinin arkasındaysa yerleşik bir konumda ve resmi firma ise, zaten sorun çıkmaması için kalitesiz ucuz ürünleri kullanmaz. Bu sebeple kameraların markasından çok, işinizi yapacak firmanın sağlam olması en önemli konudur.

4 lü kamera sisteminde, Bnc konektör 8 adet kullanılmaktadır.  Altın vidalı Bnc konektörün tanesi 75 TL iken, Gümüş Bnc konektör 1.70 TL, arasında uçurum fark var. İletim kalitesi bakımından, Altın Bnc Konnektörün kalitesi tartışılmaz.

Kalite=dayanıklılık, sorunsuz sistem ve pürüzsüz görüntü demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir