GÜVENLİK KAMERALARI ZORUNLU MU?

Güvenliğin sağlanması ile suçu önleme ve aydınlatma durumlarında güvenlik kameralarının önemi her geçen gün hissedilmektedir. Bu sebeple il ve ilçelerde, vali ve kaymakamlar tarafından yayınlanan genelgeler ile güvenlik kamerası kullanımı zorunlu hale geliyor. Devletin alacağı güvenlik önemlerinin yanında, vatandaşların da kendi güvenliğini sağlamak amacıyla güvenlik kamerası sistemleri ön plana çıkmaktadır.

GETİRİSİ YÜKSEKTİR

Güvenlik kamerası sistemi kurulumu beraberinde belli bir maliyeti getirmesine rağmen sonrasında oluşabilecek olası zararlara karşı maddi ve psikolojik getirisi yüksek olabilmektedir. Bu nedenle toplumsal huzur ve güvenliğin sağlanması amacıyla güvenlik kamera hizmetleri zorunlu kılınabilmektedir. Güvenlik kamera yasası; Anayasa, Kabahatler Kanunu, İl İdaresi Kanunu çerçevesinde kaymakam ve valilerce hazırlanabiliyor.

Güvenlik kamerası bulundurma zorunluluğu, halkın yoğun olarak bulunduğu işyerleri ile banka, büyük market, döviz büroları, kuyumcular, oteller, benzin istasyonları vb. alanları kapsayabilmektedir. Görüntüleme sisteminde kullanılacak kameraların özellikleri de kararnamelerde belirtilebilmektedir. Bunun yanında yayınlanan kararname, kameraların kullanımı ve görüntülerin saklanma ile süre koşullarını da içerebilmektedir. Her kararnamede değişiklik görülebilmesine rağmen genel olarak kameralar 7 gün 24 saat kayıt alabilmeli ve kaydedilen görüntüler, 15 gün süreyle saklanabilmelidir.

KAMERA OLMAMASINA YAPTIRIM UYGULANIYOR

Güvenlik kamerası kullanımının zorunlu olduğu yerlerde yapılacak denetimler sonucu, kamera bulunmaması ya da fonksiyonel olmaması durumlarında İl İdaresi Kanunu’nun 66. Maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesine dayanarak yaptırım uygulanabiliyor.

 

Kamera Güvenlik Sistemleri, satış yedek parça ve servis hizmetleri.

Hareketli kamera, aypi kamera, ıp kamera, gizli kamera, araç kamerası, dome kamera, apartman kamerası, Sitelere, apartmanlara, okullara, evlere, çiftliklere,  fabrikalara, işyerlerine, elektrik olmayan yerlere, araçlara Güvenlik kamerası, hareketli robot kamera, kablosuz kamera, gizli kamera araç kamerası hepsini bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir