Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Saray uydu sistemleri bilgilendirme

Uydu sistemleri, günümüzün en çok kullanılan yayın cihazlarıdır. Güvenlik kamera ve alarm sistemlerinin yanında firmamız, uydu sistemleri ve binalar için merkezi uydu sistemleri sektöründe hizmet vermektedir.

Sizlere uydu sistemleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

 

Sinyal verici ve alıcı noktalarda bulunan ve ‘çanak anten’ olarak adlandırılan cihazlar, televizyon yayınlarının alınıp verilmesi için olmazsa olmaz bir sistemlerdir.

 

Bu uydular ve çanak antenler sayesinde en engebeli arazilerde bile her türlü televizyon veya radyo yayınını izlemek ve dinlemek mümkün oluyor. Diğer uydulardan yayın alabilmek için de aracı kurumlara ihtiyaç vardır.

 

Mesela Amerika’daki bir televizyon kanalını Tekirdağ’dan izlemek için standart bir uydu anteni yeterli olmaz. Bu yayını başka uydulardan alan devasa antenlere ihtiyaç duyulur. Bu yayını alabilecek sistemlere sahip olan dijital yayın firmalarına abone olarak, farklı ülkelerdeki veya bulunduğumuz noktadan ulaşamadığımız uydulardaki yayınları izleme imkânı bulunabilir.

 

Uydu yayınlarını alabilmek için, çanak anten dışında ‘receiver’ denilen sinyal alıcı bir cihaza da ihtiyaç duyulur. İlk başlarda laptop büyüklüğünde olan receiverlar, günümüzde küçük formlarda üretilmektedir. Yeni nesil televizyonlarda ise; televizyonların içine yerleştirilmiş uydu alıcılar bulunmaktadır.

 

Ayrıca güvenlik kamera görüntülerini firmamız merkezi uydu sistemi kullanılarak ev televizyonundan izleme imkanını da sizlere sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir