ÇERKEZKÖY KAMERA SİSTEMLERİ

Son yıllarda artan hırsızlık olayları, Çerkezköy’de kamera sistemleri tercihini arttırdı. Özellikle binalarda güvenlik kamera sistemleri daha fazla kullanılmaya başlandı. Binaların apartmanların 4 çevresi ve içeride çelik kapı önlerinde ayakkabı ve diğer hırsızlıklarına önlem amacıyla güvenlik kamera sistemleri tercih edilir oldu.

Çözünürlük güçlü olmalı

Güvenlik kamerası seçiminde önemli olan, yüksek çözünürlüklü kameraları kullanmak daha verimli oluyor. Herhangi bir olayda çözünürlük güçlüyse, güvenlik güçleri ona göre olayları çözebiliyor. Çözünürlük iyi değilse güvenlik güçleri eşgali (dış görünüş) belirleyemediği için, olayı çözemiyor.

Topraklama ve kablo seçimi

Ucuza alınan kameraların genelde hem çözünürlüğü düşük hemde malzeme kalitesi mühendislik hesapları ve montaj işçiliği iyi olmadığından görüntü bozulması bulanık görüntü pembemsi görüntü gibi sorunlar çıkmaktadır. Güvenlik kamera sistemlerinde topraklama da çalışır durumda olmalıdır. Topraklama değeri 10 Ohm altında olmalı ancak. hedeflenen değer zamanla yükselme ihtimaline karşı 10 Ohm üzerine çıkmaması için 5 Ohm olmalıdır. Çoğu elektronik aletler gibi kameralar da statik yük birikimlerini atmak için topraklamaya ihtiyaç duyar. Kablo kullanımı da önemlidir. Kablo kalınlığı uzunluğu elektrik kablolarına yakından kablo götürülmesi gibi etkenler de görüntü kalitesini bozmaktadır.

Hareketli Teknoloji Güvenlik Kamera bilişim ve alarm sistemleri yöneticisi: Ünal Fırat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir